MONTÁŽ ETHANOL E85

O zabudování sady pro úpravu na ethanol E 85 v našem autorizovaném středisku, Vám bližší informace podá osobně vedoucí autoopravny Jan Stehlík, nebo volejte 737 243 777.

  • Neplaťte zbytečné drahý Natural 95/98, jezděte levněji a ještě s větším výkonem!
    Zvyšte výkon motoru o 10-15%!
  • Řídící jednotka se dá programovat na vyšší výkon nebo spotřebu + programováni studeného startu.
  • Ethanol E85 má vyšší oktanové číslo (109) než běžný benzín a zvyšuje výkon motoru o 10 až 15%.
  • Ethanol E85 splňuje velmi přísnou emisní normu EUR04!
  • Do nádrže lze natankovat Benzín nebo Ethanol E85, není tedy nutné instalovat další nádrž!
  • Při spalování Ethanolu E85 vzniká až o 70% méně emisí C02.
  • Šetří životní prostředí.
  • Ethanol E85 je atestované palivo a splňuje požadavkv CSN 656512.

Neškodí motoru!

Ethanol nemůže motoru nijak ublížit vzhledem k tomu, že hoří chladněji než benzín a díky tomu vlastně zvyšuje životnost motoru. Proto části motoru jako ventily, písty, hlava a jiné jsou vystaveny nižšímu teplotnímu namáhání, méně se rozehřívají, a díky tomu tvoří méně karbonu a usazenin. Ethanol má také čistící schopnosti, a proto části jako trysky, pumpa, vedení jsou udržovány stále v čistém stavu.

Ethanol není korozivní!

Velmi často se Ethanol zaměňuje s Methanolem. Methanol korozivní je, Ethanol NIKOLIV. Ethanol je na tom zcela stejně jako ropný benzín. Korozi jako takovou způsobuje voda, nikoliv palivo. Ethanol vodu jímá - tedy ji rozpouští. Za předpokladu, že nebyla voda v nádrži před nalitím ethanolu, nebude tam ani poté, naopak bude ji méně, neboť se postupně rozpustí v palivu a zmizí při spálení směsi.

Ethanol neničí těsnění a hadičky!

Tedy pokud nemáte veterána s korkovým těsněním. Přesto u vozů, které byli vyráběny v 70.tých letech min. století se doporučuje prohlédnout celé palivové vedení. U vozidel z 90.tých let již příliš nebezpečí nehrozí. V té době se již používaly hadičky ze silikonu, gumy a neoprénu.

Cena od 4.600,- Kč

www.e85-auto-athanol.cz/

www.autoethanol.cz/